FOX TV’den bir gaf daha! Algı operasyonu yapayım derken alay konusu oldular!

FOX TV sunucusu İlker Karagöz, sosyal medyada ‘Röportaj Adam’ olarak bilinen fenomenlerden Mahsun Karaca’nın bir kanalın KJ’sini kopyalayarak ‘İstanbul’un Esenyurt ilçesinde emlakçı, kiracı ve farklı milletlerden kişiler kavga etti’ temasıyla yayınladığı mizansen haberi gerçek sanarak Ana Haber programında yer verdi. Muhalefete yakınlığıyla bilinen kanalın mizansen haber üzerinden algı operasyonu girişimi ise alay konusu oldu.SOSYAL MEDYA PARODİSİNİ GERÇEK SANARAK ALGI KURGULADILAR

Söz konusu video, sosyal medyada kısa sürede yayıldı. Muhalefet yandaşı FOX TV, Korkusuz gazetesini kaynak göstererek söz konusu iddiaları gerçek sanıp ülkemizdeki mülteciler üzerinden algı operasyonuna girişti.

KARAGÖZ “BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GİBİ” DEDİ

Fox’un sunucusu İlker Karagöz, “Ganalı emlakçıyla Kamerunlu kiracı arasındaki kavgaya kimler kimler karışmış. Takip etmeye çalıştığınızda bulamıyorsunuz, Birleşmiş Milletler gibi bir kavga haline gelmiş.” ifadelerini kullandı.

‘GÖRÜYOR MUSUNUZ? ESENYURT’TA NELER YAŞANIYOR’

Parodi haberin sahibi Karaca’nın görgü tanığı olduğunu sanan Karagöz sözlerinin devamında ise, “Görgü tanığı anlatıyor; Ganalı emlakçı… Alt katta Suriyeli var, onlar da mevzuya giriyorlar. Karşı binada Kenyalı var beni de o haberdar etti diyor. Karşı köşedeki manav Faslı, o da Afgan terziyi alıp yanına geliyor. Görüyor musunuz Esenyurt’ta neler yaşanıyor?” diye ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir